greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

What is science describe the steps involved in a scientific process what is data what is a model distinguish among a scientific hypothesis a scientific theory a
What does a boy who likes to play with stitches do worksheet answers?
What is significant about hester's position in the community now that years have passed?
David has been winning regional competitions as a video game dance Champion physical activity is great for him and he has a lot of fun dancing, but his friends
Amanda and jack are working on their taxes and need to determine which form to file. they had wages, interest, and dividends. in addition, they bought a house t
The marine-life store would like to set up fish tanks that contain equal numbers of angel fish, sword tails, and guppies. What is the greatest number of tanks t
7.29 times 10 to the negative7 in standard format
Human social systems: A) hunter-gathers B) pastoral nomad C) agricultural D) industrial E) post-industrial In this kind of society child to adult ratios are
The midpoint of a segment is(2,1) and one endpoint (8,7).find the coordinates of the other endpoint
What do​ the symbols ; and : mean when used in a sentence.