Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Which word in the sentence below is an interrogative pronoun? Who is picking us up from school?Whousisfrom
One important character trait which helps Levi to compete well is revealed in the first paragraph. It is that A) he is often fearful. B) he thinks before he ac
In order to calculate the amount of heat transferred you must know the __ and specific heat of the material, as well as the change in temperature. a. volume b.
The length of a field is 100 yards and its width is 75 yards. If 1 inch represents 25 yards, what would be the dimensions of the field drawn on a sheet of pape
Which example is presented in chronological
Where was an independent Arab state created after World War I
Is British Society today better than it was 400 years ago?
Which can be an effective way to reduce stress? A) getting in the habit of doing things perfectly the first time B) engaging in a fun physical activity on a re
x+y=-4 x-y=2 Use elimination with adding and subtraction
2x minus y equals 6, x plus y equals negative 3