jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

which farm animal has the largest eyes of any land mammal?
What are the benefits of fungi to the ecosystem?
help extremely quick plsssssssssssssssssssssssssssssssssss Select all the expressions that have a value of 180 when b = 4. A. 87b - 179 + 957 ÷87 B. 33b/12 C. b
Why was the porcelain of the Song era of such high quality? 1. New techniques for producing porcelain were developed at that time. 2. It was created during a st
Is z = 11 a solution to the inequality below? 4z - 4 < 43 yes or no
What is a_50 of the arithmetic sequence 45, 40, 35, 30.
do you have a cat and if so how old is he or she
If the perimeter of a square is 7 feet how many inches long is the square on each side?
3. Ahora indique cómo está preparándose ahora para realizar sus planes de trabajo en México. Escriba tres (3) oraciones usando algunos verbos en el presente pro
someone please help meeeee! I don't know what the solution is!