BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

how is mass transit in cities a possible solution tk urban air pollution?
Can someone use the word delta in a sentence
what is the answer for (20,8),(9,16) ?
Which equation has the same y-intercept as y=4x-3?a. y-3=x              b. y=8x+3    c. 3-y=4x      d. y=-3+8xWhich of the following is the equation of the line
Data are drawn from a symmetric and bell shaped distribution with a mean of 120 and a standard deviation of 5. There are 900 observations in the data set. What
Which equation has the same y-intercept as y=4x-3?a. y-3=x              b. y=8x+3    c. 3-y=4x      d. y=-3+8xWhich of the following is the equation of the line
Data are drawn from a symmetric and bell shaped distribution with a mean of 120 and a standard deviation of 5. There are 900 observations in the data set. What
How is it possible for Mercury to have frozen ice ?
Find Domain of the functionsquare root of (x-8)/x(x-9)
how is mass transit in cities a possible solution tk urban air pollution?