Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

why the Truth and Reconciliation Committee played an important role in conflict resolution in South Africa.
whatis the capital.city of argentina?​
HELP ME MORE WITH SPANISH!!!
Directions:Take time to watch some TV shows, film clip, commercial ormovie. List down and identify the conventions and devices usedin the film. Complete the tab
A 0.112 kg apple on a tree has a PE of 4.00 J. How high is it above the ground? (Unit = m)
Solve 2+4+6 +⋯ +48−3−5−7 − … −51 WITH EXPLANATION PLEASE!!!
A dinner at a restaurant was advertised at $60 plus 18% tax. The TOTAL bill for this dinner was??​
3x+7x−28+31−8x for x=2043 Simplified expression-? Value-?
The bending of light rays as they pass through a convex lens creates _____?
Solve the equation in the picture