Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the FIRST action you should take if you suspect there has been a fraudulent charge on your credit card?
Find three consecutive odd numbers whose sum is 1449.
Write and solve a real world problem that involves two digit and a four digit dividend
The correct equation for the Balance Sheet is
Identify two ways that geography influence Greece. Identify two differences between Athens and Sparta.
Fill in the missing numbers. The table below represents a check register. I don't even want the answer I just need to get it explained
When divided by △t, (vf - vi) is used to determine which characteristic? Direction Speed Acceleration Displacement
Solve x2 + 4x + 8 = 0. Answers are x equals negative 2 plus or minus 2 I x equals negative 2 plus or minus 4 I x equals negative 4 plus or minus 2 I x equa
Please help. Me homework is due tomorrow please put them in order
Dimensional analysis worksheet Convert 3.42 g into kilograms