eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

How does the world operate according to Descartes?
what is 15% of 80????
is 14.31 REPEATING at 31 irrational or rational
You borrow $6,230 to buy a car. The terms of the loan call for monthly payments for 5 years a rate of interest of 6 percent. What is the amount of each payment?
factor tree 50 and 75 math
a. Why do most Native Americans live in such concentrated groups in the American Northwest? Please help I don’t get this
What is the geographical location of Europe?​
Caroline and Chase are working on math homework. They decide to race to see who can finish first. Caroline is on number 12 and can solve 1 math problem in 1.5 m
what is the importance of having a good management​
help meee pleasse thank you <3