BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

A local business provides career training for young adults entering the workforce directly from high school. Which economic question has the business answered
7. Did either of the Voyagers visit Pluto? Why didn't the Voyagers fly by Pluto?
How does sea level change when Earth's global temperature is lower? A. Glaciers grow bigger, causing sea level to fall. B. Glaciers grow smaller, causing sea le
Factor 6x¹ − 5x² + 12x² − 10 by grouping. What is the resulting expression? (6x + 5)(x²-2) (6x - 5)(x²+2) (6x² + 5)(x-2) (6x²-5)(x+2)
what is an example of poaching?
Select the correct answer. What is technology? OA. the ability to perform a task in a short period of time using little to no energy OB. the ability to perform
Translate the sentence into an inequality. A number b increased by 6 is greater than "-27."
The human body contains more than_cells •100 trillion •10 billion •100 billion
Why is P(A) •P(B/A) = P(B) • P(A/B) HELP ME QUICK ASAP
What is the most common form of municipal government in Washington? A) a commission system B) a council-manager system C) a home rule system D) a strong-mayor