koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Convert 0.764 into a fraction?
Can anyone help me with this
Lorraine pushed different objects to investigate the force needed to move objects with different masses. She followed a procedure during her investigation and r
what are the physical characteristics of new york city?
Diana y yo asist[ ] a un concierto de rock. ieron imos ió í iste
what's the answer please help​
Which two lines in the poem indicate its theme?
HELP PLS FIRST RIGHT ANSWER BRAINLIEST
write a letter to your friend mentioning about one of the festival that you celebrate in your village​
Answer Choices : A. 240 + 60 h >= 350 B. 4 + 60t >= 350 C. 240 + 60t <= 350 D. 240t + 60 >= 350