bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

Damage to the ________ will result in prosopagnosia, the inability to recognize faces.
Which reason provides the strongest support for the claim? Defacing a coin of the realm was against the law, so when women deliberately stamped “Votes for Women
What changes did China undergo between the end of World War II and the 1980s?
Arbuscular mycorrhizal fungi differ from ectomycorrhizal fungi in that arbuscular mycorrhizal fungi __________.
The structure that covers the opening to the trachea during swallowing, thereby preventing food from entering the air passageway, is the
Plz answer correctly *question below*
Your teacher gives you a container with a clear liquid in it.The liquid is pure substance.What could you do to help identify the liquid in the container
the difference of a number and twice another number is 12. The sum of the two numbers is -27. What are the two numbers?
Fill in the blanks with the words in the boxes.
What’s the difference between renewable and non renewable sources?