gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Help me with my math don't get it! ;(
Civil cases that are filed in a court become
Write an equation for a line perpendicular to y=3x−1 and passing through the point (-9,4)
Explain why a roller coaster’s second hill cannot be taller than the first hill.
A(n) _____ reinforcer is a stimulus added to the environment, like getting paid to work, that specifically brings about an increase in a preceding response.a. p
How many gametes are produced during meiosis
Please help last question
Solve x2 + 1/2x +1/16=4/9
Give 3 examples of something with kinetic energy.
The process in which plants draw water from their roots to their leaves where it evaporates into the atmosphere is called ____________. A .evaporation B. conde