casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE help please ASAP
Jackie purchased 3 bottles of water and 2 cups of coffee for the family for $7.35. Ryan bought 4 bottles of water and 1 cup of coffee for his family for 7.15. H
I don’t understand this.. will someone please help? Will mark Brainliest along with 20 points.
Tom had a total of $220 and he spent $35 on a basketball ticket . What percent of his money did he have left?
Which elements are part of group culture ? Choose all answers that are correct A. Resources B. History C. Population D. Language
Which sentence is punctuated correctly? A. My dad loves to cook, however; he hates to do dishes. B. My dad loves to cook; however, he hates to do dishes. C
What happens to the velocity of the car when the upward pull of the cable is greater than the downward pull of gravity as the car rises toward the top?
HELP ME PLEASE ASAP!!!!!!!!!!!!
Nell has a sales clerk job that pays $12 per hour for regular gas work hours. She gets double time for any hours over 40 that she works in a week. How many hour
A 80​-foot piece of siding is cut into three pieces so that the second piece is four times four times as long as the first piece and the third piece is five ti