nakiblikan
nakiblikan nakiblikan
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Cooper buys 3 bags of chips for $1.36 each. What integer will represent the total cost of the chips?

Respuesta :

craftygirl55
craftygirl55 craftygirl55
  • 04-02-2021

If each chip bag is 1.36$ then multiple 1.36$ by 3 which is 4.08 $ Hope this helps have a great day
Answer Link

Otras preguntas

What is one way in which the structures of both poems are alike? A. Both poems include questions. B. Both poems repeat key lines. C. Both poems have stanzas o
Need ASAP. I will mark BRAINLIEST .
Find the slope of each line using tables . try using the slope formula
Someone please watch this and answer these questions please I will give your brainlest
PLEASE HELP ASAP! 50 POINTS! Who were the key leaders of the ancient Israelites?
answerr these questions please!!! will mark brainliest. They are simple
Can someone help me understand the difference between a Top and Bottom in a relationship???
help please this is for a math quiz and i’ll give brainliest
Mr. Zeiner is deciding what will be the best deal for his ice cream diet. He could buy 16 ounces of ice cream for $7.99 from Richardson’s. He could also buy 6 o
Which excerpt from “Lessons of Dr. Martin Luther King, Jr.” by Cesar Chavez provides evidence that Dr. King promoted nonviolence? He once stopped an armed mob,