smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

traders who established rights to the Canadian fur trade were a.dutch b.english c.french d.spanish
Why are art critiques important? What benefit can we gain from them?
If a test have 40 points all together to get a 100% and I got 36 points . What’s my grade?
In case of an emergency, once you or someone already on the scene has contacted 911 what is the next thing to do
Children who are exposed to pesticides are more likely to develop cancer, neurological impairment, reproductive problems, and complications of the immune system
Draw the graph of each of the following: () = −2 ; () 2 + 5 = 0
during the second industrial revolution which system of production dominated in factories
simplify the expression ; 1/2(6x - 8)-(5x - 3)
Goods that are consumed together are called
Nina aspires to be a digital media specialist. What should Nana be familiar with in order to pursue this career?