nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

which event caused a lack of trained choreographers in the us during the 20th century?
149 x 62286 x 3) =340 x 25 =4 63 x 81524 x 64 =679 X 3 =764 x 70 =​
URGENT!! A prism is enlarged by a factor of 4. The volume of the new prism is 576 cubic units. What could be the dimensions of the original prism? O 3 by 3 by 1
What do you believe the Indians were introduced to that would benefit them?
why do middle class citizens spend more money than what they earned?​
The following triangle is isosceles. Find the measure of angle EFD. Options: 28 degrees 44 degrees 20 degrees 36 degrees
What is the term for a ratio of equivalent measurements that can be used to change a value from one unit into another?
What Is The Difference Between An Adjective and Adverb?
What is a monopoly? A. when one company is strong enough to control an entire industry B. when one company controls the local government C. when the government
A man lifts a load of 20 kg Frome The ground And put it on his head 1.4m above the ground . Calculate the work done by the man.[tex]\large \sf \blue{Don't \: s