dynggaok dynggaok
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please need ASAPpppppp

Please need ASAPpppppp class=

Respuesta :

jluxton16ca
jluxton16ca jluxton16ca
  • 03-02-2021

Answer:

3; 12 min and 500 words

Step-by-step explanation:

They will have the same amount after 12 min and 500 words

Its easy if you plug it into the Desmos graphing calculator. Just do

y =25x+200 and the other and it will make math much easier.

Answer Link

Otras preguntas

A 3-pound bag of sugar costs $9.12. What is the price per ounce
Can Someone help with this matching?
a house bought for $110000 and sold for $180000 in profit percentage​
Which equality represents written in function notation?
Using the same Apple ID for multiple devices will definitely sync them all together True/False
There is a hole in Mr. Smith's backyard. He wants to find out how wide the hole is. From the point where Mr. Smith is standing, he measures 20 and 25. How wide
Please help!!!A shooting star forms a right triangle with the Earth and the Sun, as shown below: A right triangle is shown with the vertices labeled Earth, Su
Mast cells play what key role in initiating an immune response?
Write the equation of the line that contains the point (-6 7) and the midpoint of the segment connecting (4 -6) and (8 -4)
Please help me, I need to divide this problem (-2/7)(5/-8)