Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Which government document served as the colonies' central legal document until it was replaced by the U.S. Constitution in 1787?
Transport of a material from the lumen (cavity) of an organ into one side of a cell and out the other side of the cell into the ecf is called ________.
Of the estimated 50,000 plant species people can eat, only ___ of them supply about 90% of our food calories
Abc is a right angled triangle work out the size of the angle marked x five your answer correct to 1 decimal place
what is a non example of sustainability
How does longfellow convey the urgency that revere felt while waiting at the shore??
Why did amphibians diversify so rapidly during the late Paleozoic era
What are the properties of a clay pot
Elaine drew an electric circuit diagram that includes a door buzzer. But the current in the circuit is too high based on the parts she chose. Which part can Ela
The __________ principle is that, in a democracy, policies should reflect the will of more than half of the voters.