quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
What is the sign of a^14 × b^53 × 3/8?
Rewrite the sentences using se. (1) No pueden hablar por teléfono. (2) Vendo auto usado. (3) Enseñamos francés, italiano y español. (4) Ofrecemos clases de nat
Keiko needs 100mL of a 5% acid solution for a science experiment. She has available a 1% solution and a 6% solution. How many milliliters of the 1% solution and
An airliner carries 150 passengers and has doors with a height of 78 in. Heights of men are normally distributed with a mean of 69.0 in and a standard deviation
After listening to Janetta's heart for several seconds, her doctor told Janetta that she has an incompetent right atrioventricular (AV) valve. What did Janetta'
A square loop (length along one side = 20 cm) rotates in a constant magnetic field which has a magnitude of 2.0 T. At an instant when the angle between the fiel
Out of the following two statements, which one is subjective? A high school principal made a rule that all high school students must leave their cell phones in
The nurse is providing instructions to the parents of a child with a severe peanut allergy. Which statement by the parents indicates a need for further teaching
Discuss the steps in ecological succession, using appropriate terms and examples.
¿Quieres un poco de leche con el café, abuela? Yo ____ sirvo. me la te la se la