irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

What is the quadratic regression equation that fits these data? A. y = -2.04x2 +1.46x + 13.92 B. y= -0.70x2 +2.37x + 11.96 c. y = 14.77(0.89) D. y = -1.04x2+3.0
Solve for x in the diagram.
Please answer the questions. i will give brainiest asap
What is a complete protein? A. A complete protein is a food source that contains all the essential amino acids. B. A complete protein is a food source such as v
What could have been the effect of not focusing on the King of England when writing the declaration of independence
12. A $20,000 investment earned a simple interest rate of 5.4%. How much interest was earned in one year?
But just as Teddy was stooping, something flinched a little in the dust, and a tiny voice said: ‘Be careful. I am death!’ It was Karait, the dusty brown snakeli
¿ qué quieres __ hoy? A. Montar B. Idea C. Hacer D. Leer E. Escribir
most military communities are in the?​
What are the excluded values? 0 and 15 3 and -5 -3 and 5