parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

proper nouns indicate a person place or thing
find the difference between each pair of integers. negitave 7 and negative 3
What do these lines from Sophocles's Antigone tell us about Antigone's character?
What is greater 96 oz or 8pt
A politician who is "fiscally liberal" would MOST LIKELY support
Why is it important for naturalized citizens to go through the legal process?
What evolutionary milestone made it possible for more complex, multicellular organisms to exist?
How could you keep an objects acceleration the same if the force acting on the object were double?
Give two examples of glands in the endocrine system
How is wingspan characterized by Alger’s description of his morning ritual? "Getting up too was an equally short process. He jumped out of the box, shook himsel