khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Rule out myocardial infarction is considered a ____ diagnosis
30 POINTS PLEASE AWNSER Which sentence is written correctly? Megan said “Some vegetables grown in the school gardens are being used in the school cafeteria.” Me
A museum charges a school $200 to hold a trip + $2 entrance fee per person. The students must share the total cost of the trip equally include the entrance feee
Refer to narrative 14-1. a house is selling for $150,000. a deposit of $20,000 was made when the sales contract was signed. the down payment is 30% and the bala
List the following stocks and bonds in order from lowest default risk to highest default risk: Bond in a stable foreign government Preferred stock Common sto
what is the constant of variation for xy=12
Which describes the conditions that must be met in order to use the Subtotal in a spreadsheet?
What has hampered efforts to improve conditions for most people in india?
What is the factorization of the polynomial below? –x2 – 14x – 48 A. (–x + 6)(x + 8) B. (–x + 8)(x – 6) C. (x + 6)(x + 8) D. –1(x + 8)(x + 6)
Jazz ensemble prominent in the "cool jazz" of style: