slothlover6
slothlover6
02-02-2021
Mathematics
contestada
I need help ASAP please please
Respuesta :
1a2
1a2
02-02-2021
Answer:
[tex]\frac{x}{2}[/tex] - 14
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
On average how many words can 400 turtles type in 400 minutes?
Michaela is baking a dessert. She measures 100 mL of vegetable oil by pouring it from the bottle into a measuring cup. Then she pours the vegetable oil into a b
One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit price per pound? a. $.32 b. $4.29 c. $2.15 d. $5.14 ANSWER IS NOT A
What concentration camp was o ly meant for the execution jews
Given: ABCD is a trapezoid, AD = 10, BC = 8, CK - altitude Area of ∆ACD = 30. Find: Area of ABCD
What is a premium? A. The most you have to pay for health care in a full year. B. The amount you pay the health insurance company every month for coverage. C. A
Kimmy thought she had one fourth the money that the other students did, but she was wrong. Which form of punctuation is missing? A. a period B. a hyphen
The cost, c(x), for a taxi ride is given by c(x) = 3x + 2.00, where x is the number of minutes. On a piece of paper, graph c(x) = 3x + 2.00. Then determine whi
The total cost of gasoline varies directly with the number of gallons purchased. Gas costs $1.89 per gallon. Write a direct variation to model the total cost c
Where would this paragraph fit best in an informational essay? In summary, the northern lights are a phenomenon