shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Prompt: In “The Gift of the Magi” the author concludes the story by stating this: “But in a last word to the wise of these days let it be said that of all who g
Find the value of x. S 34° X = W U S V (x + 6)° (3x - 2)°
5x+y when x=6 and y=-2
100cl 1kl which is greater
microorganisms play key roles in the cycling of important nutrients in plant nutrition, particularly those of
what is the value of 64 ⅔ ?​
Someone picks up a card that has 2 carbohydrate molecules that are bonded on it and asks "excuse me, but I think you dropped your name tag?what is the joke here
cells with class i major histocompatibility complex (mhc) proteins that contain a foreign antigen will be destroyed after:
PLEASE HELP! WILL MARK BRAINLIST!!Question 6 (10 points) (01.02 HC) Write a character sketch for your protagonist in your Module One short story. Include litera
the amount a person would have to deposit today to be able to take out 500$ a year for ten year from an amount earning 9%