hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4. Express each percent as a decimal number and as a fraction. a) Kyle scored 95.5% on his last test. b) The store's sales increased by 140%. c) By getting a ca
The consistency of repeated measurement, often expressed by the number of decimal places, is called a measurement's ______.
How many faces does a solid with 8 vertices and 12 edges have? 8 12 6 22
I will give an brainlist and a lot of points of who ever does this correctly.
Why are pricing decisions important to organization?
Which tradition from ancient Rome did the United States adopt? The idea of a republican government The idea of controlling citizens The spirit of rebellion
Earthquake X has a magnitude of 8.2 on the Richter scale. Earthquake Y has a magnitude of 5.5 on the Richter scale. How much more powerful is Earthquake X? Roun
You deposit $25,000 into a bank that pays % 4 annual interest compounded monthly. a) What is the account balance after 3 years? b) When will the balance reach
The content of a Wiki is organized by chronological order topics news postings comments
Read the following excerpt from the play The King of Sharks: Scene 4 Fishermen and other villagers are crowded around the pool outside the princess's house. The