wrt2js wrt2js
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The neighbor sold 16 cake pops for $1.75 each. How much money did the neighbor collect?

Respuesta :

julie0918
julie0918 julie0918
  • 04-01-2021

Answer:

$28

Step-by-step explanation:

$1.75 x 16 = $28

Answer Link
perkinsdatavion2
perkinsdatavion2 perkinsdatavion2
  • 04-01-2021

Answer: 10.05

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the total cost of a $112.75 meal with a 20% tip​
Pls answer this! (responsible answer pls)
40 points! How did President Lincoln’s death affect the process of Reconstruction?
PLSSSSSSSSS help just open it and help me PLSSSSSSSSS
If g(x) = x2 + 2, find g(3). (2 points) a 9 b 8 c 11 d 6
A quantum dot may be modeled as an electron in a spherical well with perfectly reflecting walls. Design a quantum dot whose characteristic frequency of emission
i got this wrong can someone help thanks
65% of 6th grade students chose the Hybrid model. 182 6th grade students came to school. How many total students are in 6th grade
Which of the following systems is affected by the broken arm? (There may be more than one.) Systems: Muscular Nervous Skeletal
A student analyzes the data and concludes that one bird flies at a speed of 20 meters per second during a portion of its migration. Select the two types of data