electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did this map change following the Treaty of Washington in 1846? (70 points) The Oregon Country was divided between Britain and the United States at the 49t
what type of messages is speaker 1 getting from speaker 2? a. nonverbal b. feedforward c. encoded d. feedback
the use of submarines during World War 1 resulted in ​
least to greatest 20%, 1/4,1/8,.31,32%
How should a presentation be displayed when being presented to an audience?
(1 point) Suppose F⃗ (x,y)=−yi⃗ +xj⃗ F→(x,y)=−yi→+xj→ and CC is the line segment from point P=(4,0)P=(4,0) to Q=(0,5)Q=(0,5). (a) Find a vector parametric equat
9. Find the point from Y to X that is 3/4 of YX.A. (2, -4)B. (-6, -2)c. (-6, -4)D. (2, -2)​
give two examples of decomposers please help
Polygon q is a scaled copy of polygon p using a scale factor of 1/2 polygon q’s area is what fraction of polygon p’s area?
Each business unit has marketing and other specialized activities (e.g., finance, manufacturing, or research and development) at the _____ level, which is where