msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Copy and complete the table on the previous page into a Word document. Title your journal "
What is the appropriate indefinite article for the word boligrafo
?the temperance movements efforts to use government to end the sale and consumption of alcohol in texas demonstrated the existence of a __________ political sub
what is the difference between jewish and different kinds of jewish
Martin wants to use coordinate geometry to prove that the opposite sides of a rectangle are congruent. he places parallelogram abcd in the coordinate plane so t
What is the mass in grams of 9.76 x 10 12 atoms of naturally occurring sodium?
Name of marcus and angela's son on for better or worse
is a function in the graph nonlinear
Which polynomial represents the sum below? (4x4 - x2 - x) + (x4 + x3 + x2 + x - 1) A. 5x4 + 2x4 + 2x2 - 1 B. 5x4 + 2x4 - 1 C. 5x4 + x3 - 1 D. 5x4 +
Are Samatha and Shamatha Buddhist meditation the same thing? All I can find is that Samatha is Theravadan and that Shamatha in Mahayanan, but not if they are j