rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

9a-5a for a=7 what is the answer
A farmer needs to buy fertilizer for two fields. One field is shaped like a trapezoid, and the other is shaped like a triangle. The trapezoidal field has bases
No single food can provide all of the nutrients the body needs. True or False?
(The Yearling) What does the clearing symbolize to Jody? A. a heartbreaking place to run away from B. a place of damage and destruction after the flood
The actual cells that the muscles are made of are called _____.
_____ of poetry are identified by the poets that create them. a. Schools c. Types b. Forms d. Classes
PLEASE HELP WITH BOTH !!please show working out
Socks cost $2 per pair. The cost of n pairs is $2n. John says that the cost of 6 pairs is $26 and the cost of 7 pairs is $27. Is this correct? What did John do
Which dimension of 6 is NOT affected by team sports? a. spiritual 6 b. physical 6 c. environmental 6 d. financial 6
The period of time during Charlemagne's reign when schools were established, classics were preserved, and illuminated manuscripts were produced is know as the _