TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

how is the Germany juvenile system different from the united states juvenile system
You have 3 gallons of brown stock. you need 6 cups to make one serving of French onion soup how many servings can you make ?
Solve the following proportion for u. 5/8=u/9 Round the answer to the nearest tenth.
4x = 18 as an improper fraction in its simplest form?
Myra owns a house which she advertises for sale for $200,000 On May 1 2018 Nicole offers myra $180.000 for the house Nicole files a suit against her alleging br
What is a specialised cell?
can somebody please help me I'm begging you I'm on my last question​
How is Pluto different from outer planets
What does the government propose to do with global climate change in canada?
HELP ME!!!! I am so Confused with this!