izzabellarichter489
izzabellarichter489 izzabellarichter489
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Witch one is a better buy

Witch one is a better buy class=

Respuesta :

eleanoraller16
eleanoraller16 eleanoraller16
  • 03-12-2020

Answer

8 cans for 9$

MY EXPLANATION...

You get more cans while paying less. You can go for the 6 for 7$ but the better one is the 8 cans. If you add up the 6 for 7$ to the same amount of the 8 cans, you get the same thing. So BOOM! *mic drop*

Answer Link

Otras preguntas

There are 2 pigs, 3 chickens, 4 cows and 5 ducks on a farm. If the farmer wants 3 animals for a play but only needs one two-legged animal, how many ways can he
How to multiple decimals by decimals.
pls help me out 6x + 12x = 90
Cody sold half of his comic books and then bought seventeen more. He now has 41. With how many did he begin?
Which word pair represents the closest cohort competitors of the word sandwich.
Which sentence contains a common allusion? A. She's acting like Cinderella. B. She's behaving strangely. C. She went on a trip to Cairo. D. She loves watching m
What countries came into contact with the southwest part of the native Americans?
What is linear algebra.
I need to write a Write a 5 paragraph compare and contrast essay that addresses how Anne Frank matures over the course of writing her diary. will somebody write
During a strength training workout, a rest period of ________ minutes is recommended between exercises that use the same muscle groups.