jmclynch0711
jmclynch0711 jmclynch0711
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

please no fake answers ,I need help:)

please no fake answers I need help class=

Respuesta :

fishwithpaypal
fishwithpaypal fishwithpaypal
  • 03-12-2020

Answer:

A. 2.10b + 12.99 = 21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

The b represents bottles of water, at the end of the equation. If each bottle is $2.10, and there were 4 bottles brought, $2.10 * 4 = $8.40, and $8.40 + $12.99 is $21.39.

Answer Link
emilymottarentas
emilymottarentas emilymottarentas
  • 03-12-2020
A: because 21.39 minus 12.99 equals 8.4 which is 8 dollars and 40 cents. And 8.4 divided by 2.10 is 4. HOPE THIS HELPS!
Answer Link

Otras preguntas

What brst reveals the central conflict of learning guitar
what were three main building materiels in mesopotamia
Does aluminum conduct electricity?
what time what equals 34888
what's Zeus in roman form
Who won the civil war?
The retail selling price of a high-definition TV is $1452. This price is $126 plus three times the wholesale cost. If w is the wholesale cost, which equation a
how did john nash paranoid schizophrenia differ in real life than what was portrayed in the movie
One downside of the bossless organization is the delay in identifying bad hiring decisions. How can this problem be corrected?
What would most likely happen if a person increased the amount of saturated fat in his or her diet? The person's risk of cardiovascular disease would increase.