jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

how many 3/4 are in 1
Who write “Canzon in Double Echo,” a piece dubbed the first instrumental ‘surround sound” music. Luther Ockeghem de Vinci Gabrieli?
a cable installer can make 42 installations in 6 hours how long will the installers been making a hundred and forty-seven installations
Amino acids that you obtain from eating foods are classified as a. extracellular. b. essential. c. facilitated. d. inorganic.
Given that 23°=√k,determine the value of each of the following in terms of k,without using a calculator 1.sin203° 2.cos23° 3.tan(-23°) Please Answer any questio
PLZZZZZZ HELP ME how plants help provide oxygen for animals
When oxygen bonds to itself to form breathable oxygen gas what kind of bond is involved? a. ionic b. covalent c. oxygenated d. non-metallic
In general, it is wise to keep in touch with everyone in your business network at least once every __________. a. Year b. Month c. Six months d. Week
What class does the penguin belong to
A morpheme is synonymous with syllable. a. True b. False