hail3ynico9le
hail3ynico9le hail3ynico9le
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>....

gtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgtgt class=

Respuesta :

klmales
klmales klmales
  • 02-12-2020

Answer:

The first one is $1.19 for each balloon.

Second one is 7 months.

Step-by-step explanation:

1. 19.63 - 12.49 = 7.14 < (the cost of all six balloons) 7.14 divided by 6 = $1.19

2. 1,250 - 65 = 1,185 - 65 = 1,120 - 65 = 1,055 - 65 = 990 - 65 = 925 - 65 = 860 - 65 = 795    You had to subtract 65 each month 7 times to get less then 800.

Hope this helps!! <3 I miss easy math :,(

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta