rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

It takes Olivia 12.5 minutes to swim 20 laps around the pool what is Olivia unit rate
write five 7 -digits numbers
How long after the creation of the National Guard was the Air Force National Guard created?
at which location would sunlight have to pass through the thickest amount of atmosphere before reaching earth's surface?
which of these is a mixture? a. oxygen b. air c. carbon dioxide d. carbon
what important piece of legislation was an important step in limiting slavery
All of the following are reasons to obtain your credit report periodically EXCEPT: A. There isn't a good reason to obtain your credit report—it's for lenders.
Parallel to y=x-3 and passing through (4,5)
Independent or dependent {-3x+y=4 {X-1/3y=1
Help please I don't get it