yoyaochoa09
yoyaochoa09 yoyaochoa09
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 cans of dog food is $4.35. At this price, how much do 12 cans of dog food cost?

Respuesta :

anmari030909
anmari030909 anmari030909
  • 02-12-2020

Answer:

52.2 because 4.35 times 12 equals 52.2

Answer Link

Otras preguntas

why did some colonists start to disagree with how England was running the colonies?
Fill in the blanks Choices are Puro Cómo Amigo Le A veces Se llama Se
In this experiment, were intentionally manipulated. These were the independent variables.
What is the product of [tex]4 \times \frac{2}{3} [/tex]​
Which of the Amendments were made because of the American Revolution?
Factor Me!h2 + 6h = 16​
Please help me answer these 2 questions, put the number next to the answer please. 1. What were two checks on power in the Roman Republican? 2. How do the geo
the graph below represents the liner equation y equals 1 and 1/2 x -3 A second linear equation is represented by data in the table. What is the solution to the
protons neutrons atomic symbol atomic number chemical element Atoms are tiny pieces of matter that make up all the substances around you. All atoms contain one
The school store sells markers for $0.25 each and pencils for 0.50 each.Anthony spent $ 5.50 to buy a total of 16 markers and pencils. How many markers did Anth