giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the sumerians were highly civilized and were the first to develop a water canal system. true and false
Who changed Rome from a republic to an empire after the Senate gave him power? A. Nero B. Caesar Augustus C. Diocletian D. Julius Caesar
-6u-6y=66 2v+4y=-32 v=. Y=
why did the fur trappers come to today's Utah?
In which of the following ways do the national media deliver news to the general public? a.Newspapers and magazines b.Television and radio programming c.Website
what is the simplest form of 3/30
Which fraction and equivalent decimal correctly shows the ratio of shaded circles to all circles?
40 girls and boys have planned for annual function. They are in a ratio of 2 girls to 6 boys. How many boys are there?
Henry is considering purchasing a mountain bike. He likes two bikes: one costs $500, and other costs $600. He tells his dad that the bike is more expensive is m
Why Harriet Tubman is considered a Heroic Figure?