Sprinklespuffle Sprinklespuffle
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Yadira paid $84.28 for 4 DVDs. All 4 DVDs were the same price. How much is the cost of 1 DVD?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

$21.07 is the answer

Divide $84.28 by 4, you will get 21.07 which will be the answer....I hope this helped you

Answer Link

Otras preguntas

2 Step equation: -17 + b/8 =13 7 (c-12)= -21 -3 + P/7 = -5 46= -6t - 8
If we drop different weights from same height which will fall first to ground? Both of them hit the ground at the same time right?
Why was the tablet crushed organic chemistry?
Explain non-duality in one sentence
Statewide there are 20 fulltime employees to every 3 part time employees. If there are 250000 fulltime how many part time are there
Question: Please help me answer D and E. 1. A Farmer is planning to fence in a rectangular parcel of grassy land for his sheep pasture. The length of the pastur
In managing the spread of the common cold in their classrooms, teachers should a. encourage frequent hand washing to break the cycle of infection b. sanitize to
How much energy is in each pulse, in joules?
Where does a grassroots movement begin?
A bird traveled 4 miles north before stopping to rest. The bird then flew 2,640 yards south in search of food. Finally, it flew 5 more miles north. How many yar