kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

The HR department wants to ensure that the performance appraisal process is fair. When managers at Hautelook rate their subordinates, they need to be careful no
Heme group (carries O.)
3. Which of these is two thousandeighty six?A 2,860® 2,806© 2,068D 2,086​
Find g: 3g + 15 - 12 + 3 - 2g + 4 = 1
Which African country faces serious skin aside in 1994 during which almost million people were killed
Tempe LLC incurred the following costs during its first year: Legal fees for drafting the operating agreement $18,000 Syndication costs $19,000 Preopening adver
we started something new and I'm competely lost
Barbara Muller Services (BMS) pays its employees monthly. The payroll information listed below is for January 2018, the first month of BMS's fiscal year. Assume
You work for an advertising agency and are brought into a meeting where everyone is asked to come up with names for active lifestyle retirement communities. You
NGC is a hot air balloon in the sky from her spot on the ground. The angle of elevation from Angie to the balloon is 40°. If she steps back 200 feet, the new an