jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

lizza is 6 years older than two times her brother sammys age lets represent sammys age
Robin puts 5/8 cups of water into her recipe. Noel puts 1/3 the amount of water that robin put in her recipe. How much water does Noel put in her recipe?
What is the si unit of power?
What do i do i am not sure
Plants grow over time by balancing two chemical reactions: photosynthesis and cellular respiration. Plants use the products of photosynthesis as the reactants
Which of the answer choices best represents the approximate relative mass of the three subatomic particles? (Select all that apply.) protons = neutrons electr
find the equation in point slope form of the line that is perpendicular to the line y = 2x - 3 and passes through the point (1,2)
Number 5 says: a punch recipe that serves 24 people calls for 4 liters of lemon-lime soda,2 pints of sherbet and 6 cups of ice. A .Complete a ratio table
(only subject im bad at) What is the Least Common Denominator (LCD) of 7/8 and 1/6 ?
What is 4 in 5 which is following false?