Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the midpoint between (-8, -1) and (-2, -5)? (-5, 3) (5, 3) (5, -3) (-5, -3)
Immigrants often stayed in neighborhoods with other people from the same country. what were these neighborhoods called apex
Need it well answered please!! Both Part A and B
The tarnish that forms on objects made of silver is solid silver sulphide. This can be removed by reacting it with aluminium metal to produce silver metal and s
Which excerpt from "My Heart Is Bursting" most contributes to the cultural view that freedom is essential to happiness?I moved away from those disposed for war,
The area of a rectangular flower bed is 24 square feet. The perimeter of the same flower bed is 22 feet. What are the dimensions of the flower bed? A. 2 ft b
What are the domain and range of the function on the graph?
baby sea turtles hatch underground automatically did upward towards the sky and skirts what is the waves this is an example of _______behavior
PLZZZZZ ANSWER THIER 10 EASY MATH QUESTIONS I DON'T KNOW HOW THIS IS 75 POINTSSSSSSS AND ILL GIVE BRAINLIEST THANKS 5 RATED STAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!
summary note on the law of equity​