kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

The vertices of a rectangle are R(–5, –5), S(–1, –5), T(–1, 1), and U(–5, 1). A translation maps R to the point (–3, -2). Find the translation rule and the imag
What is the location of point G, which partitions the directed line segment from F to D into an 8:5 ratio? 1 2 3 4
Given the diagram below, Michael writes, "Triangle ABC is congruent to triangle CDA." Which of the following reasons allows him to write this statement?
Leah's age is twice her cow old are Leah and her cousin?usin's age. If they add their ages together they get 36. How old are Leah and her cousin
what are the zeros of the fuction f(x)=x2-13x-30
what is the main reason equatorial ocean water is warmer than polar ocean water?
the blank is the sun's apparent annual path through the
Write a triple integral including limits of integration that gives the volume of the cap of the solid sphere x2+y2+z2≤5 cut off by the plane z=2 and restricted
Has hassan changed since leaving baba's house as a child
A machine that provides both constant speed and maximum resistance throughtout the full range of motion provides what type of muscular contraction?