Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

the cost for a loaf of bread is $1.90. what will be the cost for 1 1/2 dozens loaves of bread

Respuesta :

skygamerpanda
skygamerpanda skygamerpanda
  • 03-11-2020

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes how imagery is in this ad:
Word count should be at least above 100 or more, if there are any errors or incorrect info that doesn't relate to the rough draft I will take the point back. Th
Jose wants to find the perimeter of triangle ABC. He uses the distance formula to determine the length of AC. Finish Jose’s calculations to find the length of A
The goal of this task is to perform a web crawl on a URL string provided by the user. From the crawl, you will need to parse out all of the images on that web p
(THIS MY FINAL DAY AT SCHOOL SO I NEED HELP)
i need the answer quickly
Which term matches the picture?
Question 4 of 10 If ƒ(x) = 3(x+5) +−, what is f(a+2)?
A student investigates the efficiency of a scale model of an electricity generating wind turbine using the equipment in figure 1. the student changed the number
when you eat food, where does digestion begin do physical and chemical changes happen in mouth how?