ekatsov
ekatsov ekatsov
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

elementry math lesson 3.11 5th grade page 70

Respuesta :

mariag1512 mariag1512
  • 03-11-2020
What need help on it?
Answer Link
uh0aleah
uh0aleah uh0aleah
  • 13-11-2020

Answer:

Her milk was $1.18

Step-by-step explanation:

$7.75+$0.47=$8.22

$10.00-$8.22=$1.18

Answer Link

Otras preguntas

A _____ chart provides a simple way to show trends and variations in a range of data within a single cell
The price of a sandwich is $1.50 more than the price of a smoothie, which is d dollars. what does the expression d 1.5 represent?
Why might a scientist studying water pollution work with percents less than one?
Essay about the death penalty
Lures, reels, rods, hooks, baits and nets are common equipment used in what food gathering method?
21/24÷7/8 show work please
Why might a scientist studying water pollution work with percents less than one?
Why Is It Hard For Electrons To Move Through An Insulator
Should secret wiretapping be legal
The collection of sonnets known as "from the Portuguese" are called that because _____. 1. they were written while living in Portugal 2. they were originally wr