KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

[tex]7 - 4c = 10c[/tex]
Please Please help it would be greatly appreciated!! :)
What is the genus of the popular fossils which are similar to "lucy"?
how did the thirteenth and fourteenth amendments extend the civil rights of amricans
The average distance from Jupiter to the sun is four hundred eighty-three million, six hundred thousand miles. Write the number that shows this distance in mile
A ladder is placed against the side of a house. The top of the ladder is 12 feet above the ground. The base of the ladder is 5 feet away from the house. Find th
What are all the exact t-values for which tan t = square root of – 3?
Which of the following practices are likely to be a part of sustainable society? I. Passing legislation that set minimum fuel-efficiency standards for automobil
A survey asked 200 people to name their favorite weekday. The results are shown in the circle graph.
x > 4 what values of the variable x make the inequality true?