pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

If item costs $99.99 with 15% off and I get final price. It then asks me what percentage of savings. How do I get the percentage of savings
Why did populations soar between 1800 and 1900?
Explain why the railroads were not built in a straight line from east to west.
Predict what happens when zinc is added to water
What does imagery mean
What is the meaning of Pangaea
What is the property, transformation, or simplification used in each step of this problem?    x-7=34
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
The discovery of gold in Transvaal contributed to the start of _____?the Anglo-Boer WarWorld War IIWorld War Ithe Peloponnesian War
Help please this I'd for geometry