willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

can someone do this for me please?!
The 2013 American Time Use Survey, released by the Bureau of Labor Statistics, found that 2.8 hours are the average amount of time that Americans spend watchin
The director of a play must decide how much to charge per ticket. If tickets cost c dollars each, a total of (755c) people will attend the play. Which ticket pr
what century did written music start in the medieval times ​
Solve the system of equations. If you answer all today I'll award the brainiest.
The Outsiders Do you think Ponyboy really wants to fight and participate in the rumble that’s going to happen between the Socs and the Greasers? Why or why not
Write the correct ratio (fraction) for each triangle.
I need help with this equation?
measuring masses of the reactants (Reaction 2) Step 7
Why did slavery develop in the Southern Colonies ?