jerryt5 jerryt5
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

15 chocolate bars cost 12 dollars Express each phrase as a rate and unit rate.

Respuesta :

ranashahid122 ranashahid122
  • 02-11-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

I did the assasment

Answer Link

Otras preguntas

which is an example of a physical change* metal rusting*silver tarnishing* water boiling* paper burning
Solve: K= 2(11 - k) + 14
7kg of soybean oil which costs $4/kg was combined with 14kg of canola which costs $1/kg. Find the cost per kg of mixture.
Aqueous solutions of this ion give a reddish precipitate when excess hydroxide ion is added. (A) Cu^{2+} (B) CO₃^{2−} (C) Fe^{3+} (D) Al^{3+} (E) Pb^{2+}
Why is carbon unique among the elements?????
You are given two solid materials one that is organic and one that is not organic. Describe three tests you could perform to help you decide which is which.
The density of ice is 0.92 g/cm3. An ice sculptor orders a one cubic meter block of ice. What is the mass of the block? Hint: 1 m3 = 1,000,000 cm3. Give your an
what did the Muslims gain from the crusaders ?
Translucent definition: __________ is allowed to pass through translucent objects.
which is an example of a physical change* metal rusting*silver tarnishing* water boiling* paper burning