imhotandyournotttttt
imhotandyournotttttt imhotandyournotttttt
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

ayo show correct steps and get the right answer you'll get branliest its only one problem btw

ayo show correct steps and get the right answer youll get branliest its only one problem btw class=

Respuesta :

mackenziestange mackenziestange
  • 02-11-2020
3(w+12)-w=8
3w+36-w=8
2w+36=8
2w=-28
w=-14
Answer Link

Otras preguntas

A 2-quart carton of non-dairy creamer costs $8.00. What is the price per cup?
Question: Write each ratio in simplest fractional form. 1. 16 dogs and 9 cats 2. 99 miles to 6 gallons 3. 4 frogs to 9 lily pads 4. 6 cups of milk to 4 cups of
Is the square root of 5+1/5 rational or irrational
Please help Write the standard equation of a circle with center (0, 3) and radius 7. A: x2 + (y + 3)2 = 49 B: x2 + (y + 3)2 = 7 C: x2 + (y – 3)2 = 49 D: x2 + (
What are two advantages of two disadvantages of biomass?
What makes an effective performance of a Shakespeare comedy
what is percentage ​
Lithuania lies to the ______ of Russia. *
How does social media effect a journalist? Please help fast!!!
Miles ran too many things on one circuit and caused a power outage. Six people lost 2 hours of work on the computer. If each worker earns $10.50 an hour, how mu