adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

How to find joint and combined variation?
What is 3 times 10^9
which function defins (g-f) (x)
Pls helppppp,,,,,.....
16. PLEASE HELP ME Solve the equation by factoring. z2 - 6z - 27 = 0 A. z = 3 or z = 9 B. z = –3 or z = 9 C. z = –3 or z = –9 D. z = 3 or z = –9
Hi i need help i have class in 30 min! <3 For what values of a are the following statements true:
This is the Japan of 1945 and 2021, what changes can you see in the image?​
(-6127) + _____. = (-6127) (+18) + _____ = (+20) (+27) - ____ = (+20) (+63) + _____= (+50) (+21) - _____ = (+17)
Parallel Wires: Two long, parallel wires carry currents of different magnitudes. If the current in one of the wires is doubled and the current in the other wire
You are outdoors when you hear the constant chirp of a still cricket. You start walking toward the cricket and at some point you are able to detect that the int