OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Mia paints interior walls at a rate of 12 m^2/h. At what rate does Mia paint in cm^2/min?​
Match the skills or qualifications to their job titles. 1: bachelor’s degree 2: associate degree from college 3: relevant experience a: veterinary technician b:
Which function is due to specialized cells found only in plants? O carrying oxygen to other cells O photosynthesis O signalling muscles to move O digesting food
HELPPPP PLEASEE URGENTT!!!!!!
An object has a mass of 10.2 kg, what is its weight in Newton's?
The circle will be dilated by a scale factor of 6. radius is 9 in. What is the value for n if the expression nt represents the circumference of the circles in
which group saw an expansion of their voting rights in the early nineteenth century?
If a bus driver leaves her first stop by 7:00 a.m., her route will take less than 37 minutes. If she leaves after 7:00 a.m., she estimates that the same route w
Can someone please let me know what the answer is?
Which of the following statements about sidewall markings is correct?